Ipad 2.0 - следната голема работа

Фред тука од iPad мајстор блог ...

Ние сите знаеме дека повеќето футуристички gadget достапни на пазарот денес е iPad. Тоа всушност инспирирана конкуренција ха, а сепак е на различно ниво. Но, што ако ви кажам дека тоа наскоро ќе се обложи добивање достоен конкурент? И дека премногу на конкурентот кој всушност може да го надмине она на iPad не може? Па, со никој друг да се натпреваруваат со, iPad одлучи да се натпреварува со која сама по себе ќе се манифестира во форма на iPad 2.0.

Значи, што точно ќе го направи iPad 2,0 чувствувате од iPad? Првите нешта прво, таа е обврзана да имам еден фото апарат. Кога iPad беше лансиран секој остана со две прашања. Еден од нив, како би можеле да се е можно да се создаде нешто како неверојатно како оваа и две, зошто не тие вклучуваат камера? Иако првиот секогаш ќе остане мистерија, на второто прашање ќе бидат одговорени од страна на iPad 2.0. iPad 2.0 е исто така во собата да биде многу потенки и елегантни.

Друга работа која е поставена да се промени ќе биде неможноста на iPad да се направи мулти-барањата. Но со OS 4.0, iPad 2,0 ќе бидете сигурни дека можете да се кандидира како многу апликации ви се допаѓа во исто време. И за сите оние кои мислеа дека iPad треба да се во можност да се удвои до како е-книга читателот исто така ќе бидат среќни да знаете дека Apple е исто така, планира да се направи кои сакаат на твое се обистини со iPad 2.0.

На iPad, исто така, ќе преземе уште еден чекор напред кон правење на iPad 2,0 корисник пријателски, со додавање на USB порти на нивните ремек-дело. Тоа сигурно ќе го направи тоа многу повеќе компатибилна со сите други системи. Ние сите знаеме како се чувствува кога имате отпечатоци од целиот iPad, но тоа чувство наскоро ќе биде исчезнат како iPad 2.0 ќе има слој, кој нема да дозволи тоа да се случи. Значи, iPad 2,0 се случува на пазарот и погоди тешко.

До следниот пат ...
iPad мајстор Блог ( iPadMasterBlog.com )

Кога станува збор за iPad Капацитет .... Ништо, но избори

Фред тука зборуваме за најдобрите iPad капацитет ...

Кога некој споменува iPad, првото нешто што доаѓа во умот ми е во иднина, бидејќи на iPad само по себе е многу футуристички gadget и е поставена да се промени начинот на кој гледаме на компјутерски системи. Навистина, тоа е мора да има за секој gadget љубовник. Но најтешкиот дел за купување на iPad е изборот помеѓу неколку варијанти дека Apple ни ги даде. Ние сме сигурно расипан кога станува збор за бројот на избор кога станува збор за iPad капацитет. Имаме iPad во 16/32/64 GB. И сите овие капацитети се достапни со само Wi-Fi или со Wi-Fi и 3G. Така што ни остава со колку што шест варијанти.

Значи, ајде да видиме како можеме да се направи избор меѓу шест. Па, што се однесува до меморијата е загрижен, сите знаеме дека јаболко апликации никогаш не се големи со најголем од сите нив добива до максимум од 200MB. Ова значи дека ако сте за купување на iPad само за апликации, тогаш еден со помал капацитет ќе направам само парична казна. Но, тогаш повторно, ако сте некој со вкус за музика и филмови сигурно би сакале да се обратите за поголема меморија опција. Но, тогаш повторно, исто така, ќе сакате да сметаат дека цената оди нагоре од 100 $ помеѓу различни капацитети.

Тогаш ќе мора да одлучи помеѓу Wi-Fi само и 3G функција. Да, 3G не нудат на барање конекција и исто така додава неверојатни GPS апликација за репертоарот на iPad, но јас би укажуваат на тоа дека ако имате 3G-от за телефон како на iPhone, тогаш треба да се обратите за не-3G верзија. Навидум 32GB 3G-от варијанта ви овозможува да го имаат најдоброто од двата света но со оглед дека Епл наскоро ќе биде отворањето на надградба, јас велат дека треба да се обратите за 64GB 3G-от за iPad кој, сепак, ќе имаат повисока цена од препродажбата и ќе биде привлечен за моќ корисници.

Па како што можете да видите, кога станува збор за iPad капацитет, потрошувачот има многу избори. Освен ако вашиот како мене и секогаш сакаат како многу опции како што може да се вклопат во таму.

До следниот пат ...

iPad мајстор Блог ( iPadMasterBlog.com )

Најочекуваниот Gadget на векот - на iPad

Фред тука од iPad мајстор блог ...

Ако некој требаше да ме прашуваат кој уред беше најочекуваниот gadget на векот, јас ќе, без никакво двоумење велат дека тоа е iPad. И тоа е вреди да се чека или што? Со овој нов револуционерен производ, Apple има за цел промена на начинот светот гледа на тоа gadgets. За почеток, iPad е дизајнирана имајќи во предвид сите можни намени дека тоа може да се најде со интернет или мултимедијални.

Вие не би било погрешно ако сте во ситуација да dub како поголема верзија на веќе воспоставената iPhone-от. Но, овој пат круг, ќе треба да признае дека поголем, толку подобро. Тоа тежи околу 680 грама и е доста елегантни за вид на уред е со 5 инчи на дебелина. На мулти-допир капацитивни екран е секогаш ќе биде доволно голема за вас со се неговите димензии 24,6 cm дијагонално. Таа работи на надградена верзија на iPhone OS и е очигледно способен доволно за да се справи со било каков вид на Епл апликации.

Да, тоа е кревка уред и тоа е причината што Епл ја помина еден чекор напред и е вклучен покритие за безбедност заедно со тастатура Apple и обвинителна клупа. Со обработка на способноста на 1 GHz, таа е една сила да сметаат. Таа има неколку варијанти врз основа на меморија почнувајќи од 16 GB до 64 GB и, исто така врз основа на поврзување на Wi-Fi. Јаболко, исто така лансираше развој комплет да работи на iPad апликации и веќе направи емулатор за водење iPad апликации достапни за своите корисници. Навистина, има еден gadget ќе даде рака за.

До следниот пат ...

iPad мајстор Блог ( iPadMasterBlog.com )

ipadmasterblog.com е за продажба на Flippa!
Преведувач
Корисниците Онлајн
Корисници:
Таг облак

ВП Cumulus Флеш таг облак од Рој Tanck и Лука Мортон бара Flash Player 9 или подобро.

Реклами од ClickBank